Httpp www

Dobra domena to podstawa

Znalezienie dobrej domeny to podstawa sukcesu zarówno w Internecie, jak i na tradycyjnym rynku. Niestety coraz trudniej o dobry adres strony internetowej, gdyż pula adresów bardzo szybko wyczerpuje się. Warto zatem kierować się sprawdzonymi zasadami, które mogą dobrze wpłynąć na marketing naszej firmy. Można do adresu strony dodawać dobrze rozpoznawalne przedrostki, jak na przykład „e-„. Wiadomo wtedy, że mamy do czynienia z usługami elektronicznymi. Sprawdzają się przyrostki na przykład „24”, który z góry sugeruje nam, że coś jest dostępne 24 godziny na dobę.
Jeśli to możliwe warto pozyskać kilka domen, które będą wskazywały na tą samą stronę. Dla przykładu na portal Nasza Klasa mogliśmy się dostać wpisując www.naszaklasa.pl, jak i www.nasza-klasa.pl. Ułatwia to odbiorcy dotarcie do naszych treści. Z marketingowego punktu widzenia nie powinniśmy używać subdomen, które wskazują na dostawcę internetowego na przykład nazwa.pl, czy też home.pl. Warto także zwrócić uwagę na sens naszego adresu internetowego. Jeśli mamy do czynienia z bytem dostępnym tylko stacjonarnie to nie dodawajmy wtedy wspomnianego wcześniej przedrostka „e-„. Równie ważne jest to by nasz adres nie składał się tylko i wyłącznie z polskich liter i znaków. Po prostu odbiorca musi wpisać go tradycyjnie i zatraca tym samym sens słowa użytego w adresie.
Jak widać błędów związanych z wybraniem nieprawidłowego adresu można popełnić mnóstwo, a ciągnąć się one mogą przez długi, długi czas. Niekiedy zły dobór strony domowej może zepsuć nawet najlepiej zaplanowany biznes. Poświęćmy zatem trochę czasu na jego dobre zaplanowanie a na pewno wyjdzie nam to na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.